Kutyatulajdonos.jpg            Ez Európai Unió szabályzati keretét többen úgy értelmezik, hogy Brüsszel az élet számos területén béklyóba zárja a tagországokat, szűkíti mozgásterüket, gúzsba köti életszerű kezdeményezéseiket. Gyakran indokoltan. Ettől csupán az rosszabb, amikor egy érzékeny területen maga a tagország lihegi túl a brüsszeli szabályzat kereteit.

            Néhány hete mutattam be ennek mintapéldáját az uniós pályáztatás területén, egyben az MKP gazdasági tanácsa nevében javasoltam, hogy a következő uniós  költségvetési időszakban az EU- alapok felhasználásánál az önkormányzatokat ne pályzátassák meg a fejlesztési terveik megvalósításánál. Brüsszel ezt egyszerűen nem követeli meg!  Csupán a versenyszférában. Ezzel rengeteg felesleges kiadástól, költségtől mentesítenénk azt a sok önkormányzatot, akik uniós pályázata sikertelen lesz, elbukik.

Kuvasz.JPG              Következzék ennek durva párhuzama vagy ikertestvére: a kutyák kötelező csipeztetése. Egyszerűen ezt az Európai Unió nem követeli meg, illetve csupán akkor követeli meg, ha a kutya országhatáron túlra utazik a gazdájával. Fő, hogy a kötelező, szélesspektrumú csipeztetésre jogszabályt fogadtak el Szlovákiában. A törvénymódosítás beterjesztője, javaslattevője a Földművelési Minisztrérium akkori minisztere, Simon Zsolt volt. Néhény hete a közrádió magyar nyelvű adásában a földművelési tárca akkori államtitkára, Csicsai Gábor indokolta meg és védte az új szabályzatot, amely idén szeptember elsején lépett hatályba. Iskolapéldája ez is az uniós szabályzat szlovákiai túllihegésének.

             A kutyatulajdonosok eszébe ilyenkor mi más juthat, mint hogy valakiknek a háttérben komoly érdeke fűződhet mindehhez? A csipek forgalmazójának, a nyilvántartás rendszergazdájának, az állatorvosnak vagy másoknak, akiket az újdonság érint. Lehetett ez akár háziállatokon való kipróbálása annak a folyamatnak, amelynek végén megcélozták az embereket becsipeztetését? Bizarrr!!!  Ilyenkor az emberek fantáziája bizonyára magasan szárnyal, ám a politikusok ennyire döbbenetes döntésekkel miért adnak erre jogalapot?  Azért a kutyák becsipeztetésének uniós rendelete és az emberek nyilvántartása közötti párhuzam kézenfekvő. A személyazonossági igazolványba még nem, de útleveleinkbe már beillesztik a biometrikus adatokat rögzítő mikrocsipet. Eközben a kutyatulajdonosok ezrei, akik az elhibázott, felesleges jogszabály alapján teljesítették törvényes kötelességüket bosszankodhatnak, hogy nem kutyává, hanem lóva tették őket. Nem is olcsón, hiszen drága mutatvány volt a felesleges csipeztetés.

A kutyafáját!

Szerző: farkasivan  2013.10.24. 08:38 Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://farkasivan.blog.hu/api/trackback/id/tr195596772

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása